Поврзете се со нас

Балкан

Шишковски промовиран во новиот клуб: Знам која е целта, тука сум да помогнам (ФОТО)

Објавено

на

Дамјан Шишковски и официјално беше промовиран во новата фудбалска средина-тоа е шампионот на Босна и Херцеговина, тимот на Борац Бања Лука.

Медиумите пред неколку дена информации за овој трансфер кој денеска беше потврден со потпис на Шишковски на една година.

-Доаѓам во тим кој минатата сезона ја освои титулата во првенството на Босна и Херцеговина и знам дека целта е одбрана на трофејот. Благоданост до управата на клубот за укажаната доверба, а на мене е да придонесам за постигнување на сите цели со моите одбрани, -порача Шишко.

Дамјан кариерата ја започна во Работнички, а во досегашното патување беше активен и во Белгија, Финска, Кипар и Ерменија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни