Поврзете се со нас

Европски првенства

Ширер го избра тимот кој може да и донесе успех на Англија на ЕП (ФОТО)

Објавено

на

foto: x.com/England

Англија какоа актуелен европски вицешампион дефинитивно има големи амбиции и цели на престојното Европско првенство кое е нова можност за „трите лава“ конечно да дојдат до пехар на најголемата сцена.

Англичаните имаат навистина моќен состав и многумина ги сместуваат во топ фаворити за пехарот. Избраниците на Саутгејт во првата фаза ќе ги одмерат силите со Србија, Словенија и Данска, противници кои се интересни, но и кои не би требало да преставуваат проблем за островјаните.

Алан Ширер како легенда со нетрпение го очекува турнирот за кој му даде совет, помош на селекторот Саутгејт со тоа што ја избра единаесетката која според него може да донесе супер резултати.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни