„Шектин а фул“: Вестбрук без компас е далеку пред сите (Видео)

rasel

Легендарниот Шекил О’Нил и оваа година ја има својата рубрика „Шектин а Фул“ на „ТНТ“, па сите фанови на кошаркарката можат да ги видат сите најсмешни, најчудни потези, моменти од НБА, но и од останатите лиги на светот.

Овојпат далеку пред сите со 45 проценти од гласовите на публиката е Расел Вестбрук од Хјустон Рокетс со неговото соло издание против Денвер Нагетс кога едноставно не знаеше што да прави со топката, не сакаше на никого да му ја даде и на крај истата ја загуби.

Facebook Коментари