Поврзете се со нас

НБА

„Шектин а фул“: Вориорс и Кливленд ги имаа најлошите минути во историјата на кошарката, сите им се смеат на Лејкерс (ВИДЕО)

Објавено

на

Шекил О’Нил и неговата рубрика на „ТНТ“, популарната „Шектин а фул“ одново ни донесе насмевка, комедија од актерите од најдобрата лига на светот.

Во овој дел секогаш се бираат најсмешните моменти на неделата, па во најновото издание на „тапет“ ги имаме Берет од Њујорк, Алдама со „волшебното“ додавање против Лејкерс, тука е и најлошата секвенца, минути во режија на Голден Стејт и Кливленд, а број еден се „езерџиите“ од Калифорнија кои се „омилениот“ состав на легендарниот Чарлс Баркли.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни