Поврзете се со нас

НБА

Шек се обиде да го копира Кари и го уништи студиото на „Ти-Ен-Ти“ (Видео)

Објавено

на

Шекил О’Нил знае како да ги забавува НБА фановите, а бил посебно расположен во последното издание на популарната емисија на тв мрежата „Ти-Ен-Ти“.

Како дел од шоуто, О’Нил се обидел да го копира лудиот потфат на Стеф Кари, кој погоди пет од пет од кош на кош, но во случајов епилогот е класична пародија.

Шек успеа да направи хаос во студиото и другите простории на телевизијата, добро забавувајќи ги Чарлс Баркли, останатите учесници на емисијата, како и НБА фановите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни