Поврзете се со нас

НБА

Шек ги избра четирите најглупави моменти на неделата во НБА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Кошаркарската икона Шекил О’Нил во новото издание на „Шектин а Фул“ донесе четири најлоши, најсмешни моменти на неделата во НБА лигата.

На листата се најде ѕвездата на Вашингтон, Вестбрук со неверојатното лошо додавање против Денвер, тука се Паскал од Голден Стејт, глумецот од Лејкерс Кузма, но и Диало од Оклахома кој го има најсмотаниот потег, реакција во изминатиов период.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни