Поврзете се со нас

Македонија

Шефки Арифовски ќе биде дел од стручниот штаб на Беласица

Објавено

на

Старо-новиот македонски фудбалски прволигаш Беласица го засили стручниот штаб со Шефки Арифовски.

Тој е повратник во овој клуб, а зад себе има богата фудбалска кариера како играч, но и како тренер. Шефки во досегашното свое тренерски патување бил член на стручниот штаб во Хоризонт Турново, Слога Југомагнат, Борча , селектор на младински селекции на Македонија, Кожуф, Академија Пандев…

Арифовски со своето знаењеи искуство дефинитивно ќе му биде од голема помош на тренерот Ване Милков како и на Александар Василев кој беше промовиран во негов асистент.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни