Поврзете се со нас

Италија

Шчесни: Јувентус не ја повтори истата грешка, не знам како го одбранив…(ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/juventusfcen

Јувентус не можеше да смета на неколку значајни играчи за денешното гостување кај Аталанта, но и без нив успеа да остане непоразен во Бергамо.

Избраниците на Алегри не тргнаа отворено да се надигруваат со домаќините кои севкупно гледано беа поопасни, поконкретни, ама Војчех Шчесни беше на висина на задачата особено при мајсторскиот слободен удар на Луис Муриел.

-Не знам како успеав да го одбранам, ама исто не знам како го примив и оној гол против Сасуоло. Беше важна одбрана, ми беше потребна по мечот против Сасуоло, -истакна Шчесни кој смета дека Јувентус не ја повторил истата грешка.

-Секогаш играме за да победиме, па кога ремизираме, секогаш губиме два бода. Мислам дека сепак беше фер резултат, ние игравме подобро во првото полувреме, тие беа подобри во вториот дел. Во одреден момент сфативме дека не треба да го загубиме натпреварот и малку страдавме во последните десет минути. Ова е важно реми.

-Ова е грешката што ја направивме против Сасуоло, вклучувајќи го Феде [Гати] и мене. Понекогаш мора да прифатите да дадете се од себе за да освоите бод, денес направивме подобро, жал ни е што не победивме, но како што реков, ова е важен бод против многу силен тим, -заклучи Полјакот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни