Шчесни е подготвен да го замени Буфон: Полјакот издоминира на прославата на Јувентус (Видео)

bufon-scesni

Прославувањето на новата двојна титула на Јувентус донесе очекувана еуфорија меѓу фановите на Јувентус, но и многу емоции поради збогувањето со легендарниот Џиџи Буфон.

Вчера италијанскиот клуб го прослави трофејот и со прошетка со отворен автобус низ Торино, а камерите уловија еден интересен момент во кој главен актер е Војчех Шчесни. Полскиот голман ќе треба да го замени Буфон како прв голман на Јувентус следната сезона, а фановите шеговите велат оти со овој потег докажа дека е вистински избор на клубот.

Facebook Коментари