Поврзете се со нас

НБА

Шарлот остана без Бол до крајот на сезоната

Објавено

на

ЛаМело Бол беше фаворит за признанието дебитант на годината во НБА лигата, но за жал за него сезоната ќе заврши многу порано.

Падот кој Бол го имал на дуелот со Лос Анџелес Клиперс донел фрактура на раката за младиот кошаркар, па тој речиси сигурно ќе биде опериран.

Клубот и кошаркарот ќе бараат повеќе стручни мислења за ситуацијата, но очекувањата се дека Бол не може да избегне операција, што пак ќе значи останување во аут до крајот на сезоната.

Бол сезонава има просек од 15,9 поени и 6,1 асистенција по натпревар.

Шарлот нанижа три порази по ред во НБА и во моментов има ефект 20-21.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни