Шарапова запросена на меч во Турција, нејзиниот одговор ја воодушеви публиката (Видео)

sarapova

Марија Шарапова настапуваше на егзибициски меч против Кагла Бујучакчај во Истанбул, а за време на истиот доби и понуда за брак од еден од присутните гледачи во салата.

– Дали ќе се омажиш за мене? беше прашањето на анонимниот фан, на што Русинката одговори со „Можеби“, изнудувајќи овации од публиката.

Facebook Коментари