Поврзете се со нас

АТП

Шарапова на најкреативен начин му честиташе на новиот шампион Синер: Знаев дека еден ден ќе се покаеш за ова (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AustralianOpen

Јаник Синер го привлече вниманието на себе уште во петокот кога го елиминираше десеткраниот шампион на Аустралијан Опен, Новак Ѓоковиќ, а својата победничка мисија ја комплетираше вчера кога во финалето го победи Данил Медведев.

Италијанецот покажа завидна истрајност и смиреност за своја возраст и се врати од два сета негатива, па откако ја освои првата грен слем титула во кариерата, добива честитки од сите страни ширум светот.

Веќе можевме да ги видиме пораките кои му ги испратија Новак Ѓоковиќ, Карлос Алкарас и Рафаел Надал, но во низата се приклучи и Марија Шарапова која беше најкреативна со својата објава.

Популарната Маша се наврати на една незаборавна дружба која ја имала со младиот тенисер, кој во видеото е прикажан во навистина несекојдневно издание.

– Знаев дека еден ден ќе се покаеш за ова. Ти честитам шампионе! Трпение, сталоженост и класа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни