Шампионската парада на Интер донесе и брутална провокација за најдобриот играч на Милан (Видео)

Интер ја освои титулата во Серија А пред неколку дена и ја прокнижи јубилејната 20-ка во домашното првенство, но за вистинската прослава се чекаше до вчера попладне. Планот беше Интер да го почне славјето со победа над Торино и потоа истото да се префрли на улиците, бидејќи во агендата беше закажана шампионска парада низ улиците … Продолжи со читање Шампионската парада на Интер донесе и брутална провокација за најдобриот играч на Милан (Видео)