Поврзете се со нас

Македонија

Шампионот ќе добие нов предводник: Седлоски повеќе не е тренер на Шкупи

Објавено

на

Актуелниот македонски шампион Шкупи ќе добие нов тренер во наредниов период и тоа откако реши да се раздели со досегашниот стартег Гоце Седлоски.

Седлоски ја врати титулата во Чаир по две децениии, но оваа сезона беше многу турбулентна за него и клубот, еднаш заработи отказ, па по некое време се врати на функцијата за да сега скопскиот состав соопшти дека е донесена одлука за заминување на поранешниот македонски репрезентативец.

Шкупи се уште е во игра за да го одбрани пехарот во ПМФЛ, има четири бода помалку од лидерот Струга Трим Лум, па останува да видиме кој ќе седне на жешкото столче.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни