Поврзете се со нас

Свет

Шах-мат во три потези за победа: Слободен удар комплетиран со велемајсторски погодок (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/barracascentral

Фудбалот во Јужна Америка е како религија особено во земја како што е Аргентина каде има многу култни клубови, но понекогаш во оние помали екипи, помали места има моменти, потези за издвојување и паметење.

Токму еден таков ни дојде од тимот на Баракас Сентрал, состав кој успеа да го добие Колон со 2-1 со пресврт во второто полувреме со тоа што голот за триумф беше вистинска школа за изведба на слободен удар.

Шах-мат во три потези, акција комплетирана на велемајсторски начин со голот на Карлос Арсе.

Barracas Central [2]- 1 Colón de Santa Fe – Carlos Arce 81′ (GREAT SET PIECE)
byu/junior150396 insoccer

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни