Поврзете се со нас

Шпанија

Сетиен одработи шутерски тренинг, фановите почнаа да го споредуваат со Меси (Видео)

Објавено

на

Кике Сетиен е познат по тоа што често знае да се приклучи во вежбите на тренинзите и ужива да има контакт со топката во обид да им ја доловите на играчите својата филозофија, но денеска пристигна едно видео кое ни открива дека се обидува да остане во форма и по крајот на сесијата.

Тренерот на Барса одработи еден шутерски тренинг, а бидејќи видеото го сподели официјалниот Твитер профил на Барселона, не задоцнија шеговитите коментари за споредба меѓу него и експертот за изведување на прекини, Лео Меси.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни