Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Сестрата на Роналдо објави провокативна фотографија на која Лео Меси е на колена (Фото)

Објавено

на

blank

Сестрата на Кристијано Роналдо, Елма Авеиро објави доста провокативна фотографија на која се наоѓаат нејзиниот брат и неговиот најголем ривал, Лионел Меси.

Завчера Јувентус гостуваше кај Барселона и славеше со убедливи 3:0, а два од погодоците беа дело токму на Кристијано Роналдо.

Ова беше прва средба меѓу Лео Меси и Роналдо по заминувањето на португалскиот ас од Реал Мадрид летото 2018 година.

По средбата во која во преден план беше фудбалерот на Јувентус, Елма Авеиро ја објави фотографијата која предизвика доста големо внимание во јавноста.

Под фотографијата на која Меси клечи пред Роналдо, Елма само кратко напиша: -Мојот крал. Најголемиот на сите времиња, гордост на мојот живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elma Aveiro (@elma_oficial)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни