Поврзете се со нас

Англија

Сер Алекс Фергусон не мрдна, холивудските ѕвезди се исплашија: Комична најава за пријателскиот меч меѓу Јунајтед и Рексам (ВИДЕО)

Објавено

на

Веќе некое време aнглискиот нисколигаш Рексам е во сопственост на две добро познати холивудски имиња Рајан Рејнолдс и Роб Макелхени, па овие двајца ја искористија својата слава и големината на Сер Алекс Фергусон да најават еден пријателски меч кој летово ќе се одигра во Сан Диего на 25 јули.

Имено Рексам ќе се соочи со Манчестер Јунајтед на американско тло, па Рајан и Роб сакаат се да мине во најдобар ред, стадионот да биде исполнет до последно место и затоа беше снимено едно интересно видео во кое се појавува легендарниот Ферги.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни