Поврзете се со нас

Репрезентација

Селекцијата до 19 години ќе одигра тест натпревари со Грузија

Објавено

на

foto: ffm.mk

Младата репрезентација на Македонија ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Грузија.

Контролните дуели ќе бидат одиграни во Тбилиси, Грузија.

Првиот меч помеѓу селекциите на Македонија и Грузија ќе биде одигран на 8. јуни. Два дена подоцна на програмата е втората контролна пресметка.

Селекторот на репрезентација на Македонија до 19 години, Вујадин Станојковиќ за натпреварите со Грузија се одлучи да ги повика следните фудбалери:

ГОЛМАНИ:

Славе Вргов   А.П. Брера

Амар Хаџибулиќ   Работнички

Спаско Ахтаров   Брегалница

ОДБРАНА:

Нуман Ајетовиќ   Новаци

Габриел Крстевски   Пелистер

Анес Мелиќи   Шкендија

Андреј Љубевски   Работнички

Лука Атанасовски   Вардар

Адриан Незир   Арменија Билефилд, Германија

Андреј Велков   А.П. Брера

СРЕДЕН РЕД

Дарко Сековски   Македонија Ѓ.П.

Матеј Гаштаров   Црвена Звезда, Србија

Давид Ристовски   А.П. Брера

Милот Синани   Арау, Швајцарија

Аљмир Подграѓа   Работнички

Кристијан Ѓорѓиевски   Македонија Ѓ.П.

НАПАД:

Веби Ислами   Шкендија

Димитар Данев   Работнички

Адмир Љатифи   Македонија Ѓ.П.

Бранимир Иванов   Брегалница

Стефан Младеновски   Црвена Звезда, Србија

Марко Николовски   Силекс

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни