Селекцијата до 19 година ја доби втората битка со селекцијата до 21 година во Охрид

Селекцијата до 19 години славеше над репрезентацијата до 21 година со 3-1 на вториот меч на тренинг кампот во Охрид.

Пред два дена избраниците на Благоја Милевски славеа со 3-1 против помладите колеги, но сега ситуацијата се промени и момците на Шкумбин Арслани го возвратија ударот и славеа на овој натпревар.

Берат Калкан во 13. и 33. минута ги постигна головите за селекцијата до 19 години за водство од 2:0 на полувреме. Марко Ѓорѓиевски од пенал во 74. минута даде погодок за намалување на предноста на 2:1, но пред крајот од натпреварот, најстрога казна реализираше Зуфер Шаини за конечен резултат 3:1.