Поврзете се со нас

Балкан

Секогаш е посебно кога голман ќе постигне ваков погодок: Мајсторија од слободен удар во Романија (ВИДЕО)

Објавено

на

Во минатото имаше многу голмани (пред се од Јужна Америка) кои добиваа шанса да изведуваат слободни удари, пенали и беа навистина добри во тоа како на пример Хосе Луис Чилаверт, Рожерио Сени…

Денеска ретко се гледа голманите да „пукаат“ од прекини, но има исклучоци како во Романија каде во Купот видовме едно ремек дело на членот на Брашов, Богдан Каука.

Каука доби можност во финишот на мечот да ги покаже своите вештини и со одмерен удар ги постави конечните 4-0 во битката со Рашов.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни