Поврзете се со нас

Македонија

Сејдини ја предводи делегацијата на ФФМ на конгресот на ФИФА

Објавено

на

Раководството на Фудбалската федерација на Македонија, предводено од претседателот Муамед Сејдини, деновиве присуствува на 73. конгрес на ФИФА во Руанда.

Сејдини отпатувал во африканската земја заедно со генералниот секретар Филип Поповски и директорот на репрезентацијата, Данчо Масев, а таму се остварени средби со претставници на ФИФА, но и раководствата на голем број фудбалски федерации.

Инфантино ја доби поддршката на нашата федерација, но и останатите делегати на конгресот и ќе добие нов четиригодишен мандат како претседател на ФИФА.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни