Сеир во Англија за неверојатните сцени од театарот на соништата: „Олд Трафорд“ стана најмодерен водопад во светот (Видео)

Манчестер Јунајтед полека привршува една сезона за заборав во Премиер лигата и вчерашниот пораз од Арсенал само ја продолжи агонијата во која падна тимот на Ерик Тен Хаг, но поразот сепак не е единствена грижа за фановите, но и за новиот косопственит на клубот. Вчешраниот силен дожд во Манчестер на дело покажа дека состојбата на … Продолжи со читање Сеир во Англија за неверојатните сцени од театарот на соништата: „Олд Трафорд“ стана најмодерен водопад во светот (Видео)