Поврзете се со нас

Англија

Сеир на социјалните мрежи: Колку години има новото засилување на Вотфорд? (Фото)

Објавено

на

Од таборот на Вотфорд откако го назначија Рој Хоџсон за нов менаџер, денеска се пофалија и со најновото засилување во тимот.

Нов играч на клубот од „Викариџ Роуд“ е нигерискиот интернационалец, Самуел Калу кој потпиша договор со Вотфорд до 2025 година, а во клубот пристигна од редовите на Бордо.

Она што веднаш падна во очи на фудбалските вљубеници во Англија е изгледот на офанзивниот фудбалер кој има „само“ 24 години.

Иако Калу има 24 години изгледа многу повозрасно, па навивачите веднаш фатија сеир на социјалните мрежи.

Во јавноста е познато дека фудбалерите кои доаѓаат од Африка често знаат да лажат за своите години, па нема да чуди ако тоа е така и со новото засилување на англискиот премиерлигаш.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни