СЕХА потврди: Вардар доби „црвен картон“ и нема да игра на завршниот турнир во Задар

Македонскиот ракометен шампион Вардар нема да настапи на завршиот турнир во СЕХА регионалната лига кој е на програмата од  3 до 5 септември во Задар. „Црвено-црните“ си ја завршија својата задача на теренот и во четвртфиналниот двомеч беа подобри од ППД Загреб, меѓутоа поради појава на коронавирусот македонскиот претставник е елиминиран, исклучен од натпреварувањето. Имено … Продолжи со читање СЕХА потврди: Вардар доби „црвен картон“ и нема да игра на завршниот турнир во Задар