Седумте „проектили“ со кои Борозан го потопи Рајн-Некар (Видео)

vuko borozan

Македонскиот и европски првак Вардар на убедлив начин го доби дербито против Рајн-Некар Левен во Лигата на шампионите, а за играч на натпреварот беше избран Вуко Борозан.

Црногорскиот „бомбардер“ испрати седум неодбранливи удари кон голот на „лавовите“ и го предводеше Вардар до важна победа во својата група од елитното натпреварување.

Facebook Коментари