Седмо засилување за составот од Чаир: Емре Џан е нов член на Шкупи!

EMRE CAN

Македонскиот прволигаш Шкупи продолжи да се засилува пред пролетниот дел од нашиот шампионат, па по Баже Илијоски, Стефан Вујчиќ, Благоја Љамчевски, Рон Броја, Базилио Ндонг, Марионо Ондо на Чаир пристигна Емре Џан Атила.

Станува збор за 21-годишен турски интернационалец кој доаѓа во новата средина на позајмица од Коњаспор до крајот на сезонатасо можност договорот да биде продолжен. Тој игра на средината на теренот, а во кариерата има настапувано уште за Генчербирлиги и Анадолу Селсукспор каде на 14 мечеви постигнал 1 погодок.

Facebook Коментари