Седмерец од учебниците: Ракометна магија на Лазаров и потег за потврда на класата (Видео)

kiro-stole

Македонија го загуби денешниот меч против Русија на „Президент купот“ во Келн, но дефинитивно потегот број еден го имаше нашиот капитен Кирил Лазаров.

Искусниот бек во финишот на натпреварот застана да изведе пенал и истиот го реализираше на фантастичен начин со лоб со кој го остави закован на место рускиот голман. Меѓутоа тука Кире не застана и по успешно реализираниот седмерец му се извини на Грамс затоа што не сакаше да го понижи и со тоа уште една потврди дека е вистинска класа и голем џентлмен.

Facebook Коментари