Поврзете се со нас

Балкан

Седлоски ја заврши приказната со албанска Влазнија

Објавено

на

Македонската фудбалска легенда, Гоце Седлоски нема повеќе да го води прволигашот од Албанија-тимот на Влазнија.

Седлоски седна на клупата на овој тим пред два месеци кога истиот беше на четвртото место на табелата, а до крајот Влазнија не мрдна ниту горе, ниту доле или поточно ја задржа позицијата и со тоа избори настап во Европа.

Сепак по се изгледа амбиции биле повисоки, па клубот објави дека е постигнат договор за разделба со нашиот стратег.

Ова за Гоце беше прво искуство како тренер во Албанија, претходно освен во Македонија работеше во Летонија, Хрватска и БиХ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни