Поврзете се со нас

Шпанија

Себалјос даде коментар за својата иднина: Сега повеќе се чувствувам како фудбалер од било кога

Објавено

на

Фудбалерот на Реал Мадрид кој настапува како позајмен играч во Арсенал, Дани Себалјос даде коментар за својата иднина.

Голема е веројатноста дека тој нема да ја продолжи верноста со англискиот клуб и наместо тоа ќе се врати во Реал Мадрид.

Многу медиуми го селеа играчот повторно во друг клуб, но тој има јасна цел, да успее во „кралскиот клуб“ и најави дека би можел да остане на „Бернабеу“.

– Среќен сум што имам договор со Реал Мадрид, имам 23 години и се уште не сум го достигнал врвот,- изјави младиот играч од средниот ред, а потоа додаде дека позајмицата во Арсенал добро влијаела на него.

– Сега повеќе се чувствувам како фудбалер од било кога и подготвен сум за секој предизвик кој ќе ми пристигне, -заврши Себалјос.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни