Поврзете се со нас

Шпанија

Себајлос застана во одбрана на најомаловажениот играч на Реал: Кој не верува во него, нека ги пушти финалињата

Објавено

на

Дани Себалјос се уште верува дека постои шанса да успее во Реал Мадрид и покрај тоа што не се наоѓа во плановите на Зинедин Зидан во овој момент, изјава со која самиот си остави простор за нова позајмица која сака да биде далеку посупешна од оваа првата во Арсенал.

Талентираниот играч за врска се уште има светла иднина пред себе поради својата возраст и може фудаблски да се пронајде во нова средина, но и покрај тоа што неодамна откри дека се нема слушнато со Зизу од стартот на сезоната, не крие дека редовно ги следи случувањата во клубот кои и натаму ги поседува неговите права.

Во последното интервју кое го направи за „Депортес Куатро“, Себалјос уште еднаш нагласи дека очекува да добие вистинска шанса во Реал со текот на времето, но реши и да застасне во одбрана на најомаловажуваната ѕвезда во тимот на Зидан, Велшанецот Герет Бејл.

– Факт е дека Премиер лигата е натпреварување кое исклучително многу му прилега, но тој за мене е еден од клучните играчи на Реал.

– Не треба така брзо да се заборава што се му даде на клубот. Кој не верува во него, нека ги пушти финалињата во Лигата на шампионите, му даде многу на клубот на најважните натпревари, – потенцира Себалјос.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни