Се за победа: Надал и Федерер во улога на тренери (Видео)

nadal-federer-fonjini

Лејвер Купот оваа година се игра во Женева, а во тимот на Европа се Рожер Федерер и Рафаел Надал кои без разлика што ова е егзибициски турнир ја посакуваат победата.

Тие ја преземаа одговорноста, па на денешните мечеви во сингл беа и како тренери, па прво го советуваат Фабио Фоњини, а потоа имаа што да му кажат и на Стефанос Циципас.

Во првиот случај советите беа залудни затоа што Фоњини загуби од Сок, додека пак во вториот вродија со план, однос Циципас беше подобар од Фриц.

Facebook Коментари