Поврзете се со нас

Македонија

Се врати во позната средина: Велко Маркоски одново ќе го носи дресот на Вардар

Објавено

на

Актуелниот македонски шампион Вардар 1961 доведе уште едно засилување за битките во вториот дел од сезоната.

Нов член на „црвено-црните“ е поранешниот македонски репрезентативец Велко Маркоски кој во последнава полусезона ги бранеше боите на Струга. Маркоски е познат како голем борец, специјалист за одбранбени задачи, па неговото искуство, квалитет ќе придонесе за за создавање на уште погранитна одбрана.

Ова за Велко е враќање во Вардар затоа што тој беше дел од тимот од 2003 до 2010 година. Договорот е со важност до крајот на кампањата со можност соработката да биде продолжена.

Маркоски заедно со останатите играчи кои немаа репрезентативки обврски (Гогов, Ристовски, Стојановски, Мишевски, Карапалевски, Моралес, Лазаревски, Атанасовски, Стоилов и Ќосевски) ќе тренираат, подготвуваат за пролетните предизвици, битки во кои Вардар има амбиција да ја освои двојната круна.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни