Поврзете се со нас

Македонија

Се врати во македонскиот фудбал: Наумовски ќе го чува голот на Шкупи

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец, Кристијан Наумовски се врати во домашниот фудбал и потпиша двегодишен договор со прволигашот Шкупи.

По предизвиците во Романија, Бугарија, Хонг Конг и Малта, 31-годишниот Наумовски одлучи да го прифати повикот од Шкупи и да се пресели во клубот од Чаир.

-Ова е клуб со голема традиција и одлични навивачи. Се надевам ќе ни даваат поддршка на секој натпревар и ќе ни даваат сила која ни е потребна на теренот, -истакна Наумовски кој веднаш му се приклучи на Шкупи во Охрид каде се реализира главната фаза на подготовки за сезоната 2020/2021.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни