Поврзете се со нас

АТП

Се враќа во посакуваната форма: Совршениот лоб на Ѓоковиќ за ерупција на публиката во Рим (ВИДЕО)

Објавено

на

Новак Ѓоковиќ игра се подобро и подобро, па таа своја форма се надева дека ќе ја круниса со трофејот на турнирот во Рим.

За тоа му се потребни уште две победи, прво против Каспер Руд, а потоа и против подобриот од мечот меѓу Стефанос Циципас и Александер Зверев. Во пресрет на тоа што следува вреди да се одбележи мајсторијата на Србинот од битката со Феликс Оже-Алијасам каде во вториот сет при негово водство од 3-2 имаше одлична размена со Канаѓанецот по што следуваше соврешен лоб за ерупција на публиката во италијанската престолнина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни