Поврзете се со нас

НБА

Се случи и тоа: Ѕвезда на Минесота задоцни за стартот на натпреварот (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Timberwolves

Минесота ја прекина низата од два порази и се врати на првото место на Западот, откако рано утрово победи против Портланд на домашен терен со резултат 119:114.

„Волците“ оваа сезона се најпријатно изненадување во регуларниот дел од сезоната и засега се на првото место пред Оклахома и Денвер, па останува да видиме дали ќе го задржат истото темпо и ритам во плејофот.

Интересно, Минесота последниот меч го почна без својот сигурен стартер Ентони Едвардс, а причина за тоа беше навистина неверојатна.

Едвардс е познат во јавноста како играч кој има посебен ритуал за загревање во соблекувалната, но овојпат се заборави и задоцни за стартот на натперварот.

– Изгубив чувство за простор и време, – искрено призна Едвардс за несекојдневната сцена која ја режираше пред стартот на мечот, во кој тренерот на Минесота мораше да го стави Александер Вокер на негово место.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни