Поврзете се со нас

Свет

Се сели во шпанскиот великан: Чудото од дете со солзи се збогуваше од Палмеирас (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:x.com/LibertadoresBR

Актуелниот шпански шампион Реал Мадрид ќе се засили со неколку нови играчи за кампањата 2024/2025, а еден од нив ќе биде чудото од дете од Бразил, Ендрик.

Ендрик е новата голема надеж на бразилскиот фудбал, играч на кој му се предвидува голема иднина, па Реал за него издвои сериозна сума на пари за да го доведе на „Сантијаго Бернабеу“.

Тој рано утрово го одигра својот последен меч за Палмеирас и тоа против Сан Лоренцо во Копа Либертадорес, меч во кој навивачите максимално го испочитуваа, а тој не можеше да ги задржи солзите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни