Поврзете се со нас

Италија

Се сели во Италија: Талентираниот Георгиевски потпиша за калчолигашот Џенова (ВИДЕО)

Објавено

на

Талентираниот македонски фудбалер, Тома Георгиевски направи голем исчекор во кариерата и во иднина ќе биде дел од италијанскиот состав Џенова.

Георгиевски има 16 години и во Џенова доаѓа од екипата на Њу Старс од Скопје. Тој од неговата шеста година настапуваше на Њу Старс, настапуваше, развиваше низ годините за да таа негова работа и секако соработка со тренерите му донесе преселба во некогашниот тим на нашата легенда Горан Пандев.

Од Њу Старс му посакаа многу успех во новата етапа во кариерата и гордо да ја претставува Македонија каде и да оди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by fcnewstars (@newstars.fc)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни