Поврзете се со нас

Англија

Се правеше „џек“, па го доби најглупавиот црвен картон во оваа сезона (ВИДЕО)

Објавено

на

Започнаа возбудувањата во англиските конкуренции, па така минатиов викенд се одиграа 12. средби во Лига 2 каде на еден од нив видовме глупав потег кој сосема очекувано доби големо внимание од медиумите и социјалните средби.

На дуелот меѓу Брадфорд Сити и Донкастер гостинскиот играч Ле Марк Томлин се правеше „џек“, па набрзина доби два жолти картони и мораше да го напушти теренот во финишот на првото полувреме.

За среќа неговата екипа издржа и се избори за бод на натпреварот, но навистина е неверојатно како играч како Томлин кој има 33 години си дозволи ваква глупост како аматер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни