Поврзете се со нас

Англија

Се појавија првите две фотографии од војникот Сон: Копачките ги замени со воена опрема и пушка

Објавено

на

Хјонг Мин Сон ја искористи корона паузата за да ја изврши задачата која го прогонува со години, односно моралниот воен рок кој конечно го отслужи во Јужна Кореја.

Англиските медиуми на големо пишуваа за заминувањето на фудбалерот на воен рок и откриваа со какви тешки и предизвикувачки вежби ќе се соочи, а сега кога е во самата завршница од отслужувањето, се појавија и првите две фотографии од ѕвездата на Тотенхем.

Сон ни е добро познат на сите по носењето на спортска опрема и копачки, а сега го видовме и во воена униформа и со пушка на себе.

Од прикажаните фотографии, може да се заклучи и дека неговиот реден број во војската е 136, или поточно тоа е неговиот личен код за препознавање за време на рокот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни