Се огласи ВАР судијата кој го потврди спорниот пенал над Стерлинг: Не можев ништо да направам (ВИДЕО)

Европското првенство е веќе зад нас и истото како што е познато заврши со триумф на селекцијата на Италија. Меѓутоа за некои одлуки на шампионатот се уште се зборува, дебатира, а една од најконтраверзните е онаа на Дани Макели во полуфиналето меѓу Англија и Данска кога во продолжението досуди пенал над Рахим Стерлинг кој од … Продолжи со читање Се огласи ВАР судијата кој го потврди спорниот пенал над Стерлинг: Не можев ништо да направам (ВИДЕО)