Поврзете се со нас

Шпанија

Се најде во одбрано друштво: Димитриевски е автор на една од најатрактивните одбрани во Примера (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/Dimitrievski1

Македонскиот репрезентативец, Столе Димитриевски имаше одлично издание во пресметката со Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“, поточно токму тој беше меѓу најзаслужните што Рајо Валјекано остана непоразен на овој натпревар.

Димитриевски имаше неколку квалитетни интервенции, а една од нив се најде во Топ изборот на Ла Лига за најдобрите во 12. коло. Одбраната на Столе по ударот на Хоселу е на втората позиција или поточно пред него е само асот на Барселона, Марк Андре Тер Штеген.

Во Топ 5 изборот се уште Ремиро од Сосиедад, Фереира од Гранада и Симон од Атлетик Билбао.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни