Поврзете се со нас

Свет

Се најде во идеалниот тим: Дејан Илиев е голман на колото во Полска (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Дејан Илиев се најде во најдобриот тим на колото во првата лига на Полска.

Илиев беше одличен на голот на Јагиелонија и успеа да ја сочува својата мража на дуелот со Краковија на кој тој и неговите соиграчи успеаа да забележат драматична победа од 1-0 со погодок во 89 минута од средбата.

Струмичанецот ги скроти петте директни удари кои беа упатени кон неговиот гол и беше меѓу најзаслужните за славјето на Јагиелонија. Со оваа партија воедно тој го заслужи местото на голманста позиција на идеалниот тим на 27. рунда во најсилниот полски фудбалски шампионат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни