Поврзете се со нас

Шпанија

Се е полесно кога топката е кај него: Модриќ си поигра со двајца играчи на Кадиз, па имаше совршено додавање до Родриго (ВИДЕО)

Објавено

на

Реал Мадрид го потврди статусот на фаворит и славеше на гостувањето кај Кадиз со 3-0 со головите на Родриго (2) и Џуд Белингем.

Меѓутоа еден од најдобрите актери на теренот беше Лука Модриќ кој додека беше активен едноставно ги влечеше сите конци, забележа и асистенција и по кој знае кој пат само потврди дека годините за него се само бројка.

Еден потег на Хрватот стана и вирален, а при истиот елегантно се ослободува од двајца домашни фудбалери по што испраќа совршена топка до Родриго.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни