Поврзете се со нас

Репрезентација

Се е подготвено за утрешниот меч, Македонија сака победнички старт на квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската сениорска репрезентација вечерва го одржа последниот тренинг пред утрешниот меч против Малта на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Ова ќе биде прв натпревар за нашиот национален тим во квалификациите за Европското првенство и целта е јасна, освојување на трите бода и позитивен старт на овој циклус. Се е подготвено за дуелот, селекторот Благоја Милевски може да смета на сите повикани играчи со исклучок на напаѓачот Дориан Бабунски кој поради повреда мораше да отпадне од комбинација.

Утрешната средба е закажана за вечерниот термин од 20:45 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни