Поврзете се со нас

Светски првенства

Се е лесно кого го имате Меси во тимот: Лео повлече седум Уругвајци, па Лаутаро постигна лесен погодок (ВИДЕО)

Објавено

на

Селекцијата на Аргентина славеше со 3-0 над Уругвај во дербито од јужноамериканските квалификации за Светското првенство во Катар.

Четата на Скалони и во Буенос Аирес потврди дека е во одлична форма, а меѓу играчите кои најмногу покажаа дефинитивно беше Лионел Меси кој постигна гол (првиот), но и воедно беше најзаслужен за третиот пгодок кој беше дело на Лаутаро Мартинез.

Имено фудбалерот на ПСЖ уште една покажа што значи да се има во екипата и колку ривалите стравуваат од него, па така при споменатата ситуација во 62 минута тој навлече седум Уругвајци по што ја испрати топката до Де Пол кој го пронајде Лаутаро за сигурна реализација и потврда на трите бода.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни