Поврзете се со нас

Шпанија

Се е договорено: Барселона го има првото засилување за наредната сезона

Објавено

на

foto:www.facebook.com/fcbarcelona

Барселона официјално го освои трофејот во Примера со што може да се пофали со одлична, позитивна сезона со оглед на тоа што претходно триумфираше и во Супер Купот на Шпанија.

Со ова каталонците покажаа, потврдија дека се на вистински пат, но процесот не смее да запре, мора екипата да продолжи да расте, напредува, односно биде конкурентна каде Барса покажа слабости како во Лигата на шампионите, а потоа и во Лига Европа.

Се споменуваат доста имиња како потенцијални засилувања, ама засега се чини е завршена работата само со едно име-тоа е искусниот дефанзивец Ињиго Мартинез. Тој како слободен играч ќе слета на „Камп Ноу“ и тоа со договор според кој ќе остане најмалку до оваа средина до 2025 година.

Секогаш добро информираниот италијански новинар Фабрицио Романо пренесува дека сите документи се подготвени, потребно е само Ињиго да ги мине медицинските тестови и со тоа да се заоружи зделката.

Мартинез е поранешен играч на Реал Сосиедад кој изминативе пет години ги мина во Атлетик Билбао.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни