Поврзете се со нас

Репрезентација

Савевски објави список од 35 ракометарки за мундијалскиот бараж против Украина (ФОТО)

Објавено

на

Женската репрезентација на Македонија ја очекува бараж двомечот против Украина за пласман на Светското првенство кое на крајот на годинава ќе се одигра во Данска, Норвешка и Шведска.

Дуелите со Украина се закажани за 8 и 11 април, а на првичниот список на селекторот Љубомир Савевски се најдоа 35 ракометарки.

Најголемиот дел се од домашното првенство, односно на листата имаме „само“ 12 интернационалки.

Средбите се играат во Скопје и Кишварда, а списокот на Савевски изгледа вака:

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни