Поврзете се со нас

Европски првенства

Савевски го објави списокот на ракометарки на кои ќе смета за престојното ЕП (ФОТО)

Објавено

на

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Љубомир Савевски го објави списокот на ракометарки на кои ќе смета за престојното Европско првенство на кое Македонија е еден од кодомаќинте на овој голем настан.

На листата на Савевски се најдоа 19 играчи од кои девет се интернационалки од Франција, Романија, Русија, Хрватска, Словачка, Германија и Турција.

Првиот собир е закажан за 24 октомври во 13 часот во хотелот „Александар Палас“.

Да посетиме нашиот национален состав е дел од групата Ц заедно со репрезентациите на Холандија, Франција и Романија.

Првиот меч го играме со Франција на 5 ноември, потоа на 7 се соочуваме со Холандија за да овој дел го заокружиме со натреварот со Романија на 9 ноември.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни