Поврзете се со нас

Евролига

Саторански го измести и седна на паркетот центарот на Партизан, па атрактивно ја круниса соло акцијата (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Барселона го одбрани домашниот терен и славеше над Партизан со 79-68 во Евролигата.

Домаќините не се прославија минатата седмица (два порази) и целта беше да се прикаже подобра игра, да се победи во „Палау Блауграна“, цел која ја остварија во средба во која сите играчи кои влегоа во игра се запишаа во листата на стрелци.

Еден од најдобрите на паркетот беше Томаш Саторански со 11 поени, 3 скока и 3 асистенции, а воедно имаше и еден супер потег со кој се најде во фокусот на вниманието. Имено тој го измеша и си поигра со Лесор кој заврши на подот по што следуваше моќно забивање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни